Navigace Kariéra


Zpět do kategorie blogu

Klimatizace: Skvělý pomocník, ale pozor na nastavení

Klimatizace: Skvělý pomocník, ale pozor na nastavení

Klimatizace je neocenitelným pomocníkem nejen v letních měsících. Poskytuje nám dokonalý komfort doma i v práci a pomáhá lépe zvládnout horké letní dny a noci. Klíčovou roli zde ovšem hraje její správné nastavení. Víte, jak zajistit její optimální fungování, abyste předešli vysokým nákladům na provoz a současně minimalizovali negativní dopady na zdraví?

Pro efektivní chlazení a zároveň minimalizaci zdravotních rizik je zásadní také nastavení správného proudění vzduchu.

Ředitel útvaru údržby SSI Group Stanislav Kolář

V hlavní roli teplota a proudění vzduchu

Při hledání ideální teploty pro chlazení je dobré se řídit venkovní teplotou a nastavovat klimatizaci jak doma, tak například v autě maximálně o 5 stupňů nižší, než je aktuální teplota vzduchu. Příliš velký teplotní rozdíl by mohl tělu způsobit teplotní šok a s ním by se mohly dostavit nepříjemné nežádoucí účinky: bolesti hlavy, nachlazení nebo dokonce nemoc. Příliš nízké teploty navíc zvyšují energetickou spotřebu, a tím i náklady na provoz. „Pro efektivní chlazení a zároveň minimalizaci zdravotních rizik je zásadní také nastavení správného proudění vzduchu,“ popisuje Stanislav Kolář ze společnosti SSI Group, která je předním poskytovatelem služeb integrovaného facility managementu, včetně údržby budov.

Doma je i při používání klimatizace důležité větrat krátce a intenzivně několikrát denně, aby se odvětraly škodliviny a v místnosti zůstával čerstvý vzduch. Naproti tomu v budovách, které mají automaticky řízený systém větrání a chlazení, se naopak nedoporučuje otevírat okna vůbec. „Pokud je totiž budova správně zregulovaná, výměnu vzduchu zajišťuje systém a otevřením okna se naruší nastavené parametry vnitřního prostředí,” dodává Stanislav Kolář.

Tisková zpráva ke stažení

Tiskové zprávy, aktuality z naší firmy a další

Podobné články blogu